Nezávislý chovatelský klub

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Obor zooterapie Hope Club

NCHK a felinoterapie

 

NCHK a felinoterapie

   Nezávislý chovatelský klub začal pracovat v Návštěvní službě v roce 2002. Poznatky byly publikovány ve sbornících ze seminářů věnovaných této tématice, odborných časopisech i klubových časopisech. 

   Začínali jsme pracovat s ragdolly, perskými a sibiřskými kočkami. Prvním ragdollem, který získal licenci pro Návštěvní službu byla v roce 2003 Naomi Berberis Síh, RAG n 33 ( můj týmpozn.autora). Jako další následovali v letech 2003 – 2005 Matti Síh, RAG n 33 , Tatiana Stella Síh, RAG f 33 a Naomi Síh, RAG n 33 ze stejného týmu. V dubnu 2005 Ch. Peter Síh, RAG n 33  J. Beránkové z NCHK a v srpnu téhož roku Eliash de Borgione, RAG n 33 Mgr. L. Hilbertové ze SCHK. Všichni tito ragdollové jsou v Návštěvní službě dosud činní včetně desetileté Naomi Berberis Síh. Pochopitelně se již připravuje i nová generace a samozřejmě, že se návštěvní služby účastní i příslušníci jiných plemen: sibiřští kocouři Cipísek, SIB n,  Baltazar Modrý Šafrán,  SIB d 33, Orion Xerxes, SIB ns 22, perské kočičky Barunka ze Saxonu, PER f  03, King Lion Síh, PER d a Marion Katty z Valdštejna, PER d 22. Byly vytvořeny i kombinované týmy psovodů a chovatelů koček. Všechna  zvířata se spolu velmi dobře snášela a nebyly pozorovány žádné mezidruhové rozmíšky.

   Kromě klasické Návštěvní služby byla umístěna i dvě koťata ragdollů seal colourpoint do rodiny s postiženým dítětem po DMO a do rodiny dospělého klienta s onkologickým onemocněním.  Zázraky se stát nemohou, ale tato zvířátka – kočičky Sarah a Wicky- přinesla svým majitelům alespoň radost do života.

   S plemenem ragdoll pracuje v Izraeli Bc. Avshalom Beni, který se věnuje i canisterapii. Je programovým koordinátorem společnosti Pet Enrichment Therapy.

Dalším chovatelem, který se věnuje felinoterapii je Mgr. Ervin Reisaus z Rakouska. Pracuje s britskými, perskými a domácími kočkami.

Žádné komentáře
 
Chovatelé, kočky, chovatelské stanice, chovatelské předpisy, Ragdoll, Sibiřská kočka, Kočka v nouzi, praktický chov koček, návštěvní služba, felinoterapie, hystorie ragdollů, genotypy ragdollů, výchova kotěte, výživa kočky, chov kočky, parazité, infekční onemocnění koček, dědičná onemocnění koček